Als ik terugkijk hoe vaak ik de afgelopen jaren in het ziekenhuis belandde (niet) en wat dat afkopen van het vrijwillige eigen risico me heeft opgeleverd al die jaren: vind ik het een goede deal.
Hoogstens in mijn geval, met die liever-lui-dan-moe-mentaliteit van mij:
sinds vorig jaar check ik mijn polis telkens pas weer en daarvoor nam ik helaas zonder slag of stoot aan dat ze de gekozen voorwaarden van het jaar ervoor doorzetten naar het nieuwe jaar:
maar dat doen ze dus niet automatisch, de sneakers:
dus ik moet elk jaar opnieuw mijn voorkeur voor dat vrijwillige eigen risico expliciet weer doorgeven aan de zorgverzekering, anders dan moet ik toch weer die extra premie betalen.
Ik betaal wel extra voor vrije keuze: dat als ik eenmaal in dat ondoorzichtige systeem terecht kom, dat als ik keuze ergens voor wil (bepaalde arts of ziekenhuis o.i.d.) of denk nodig te hebben (ook voor vergoedingen buitenlandzorg), dat ik die dan heb (voor zover die nog niet helemaal is uitgehold, maar ja).