Abortus, ja of nee ?

  • Onderwerp starter Onderwerp starter AP
  • Startdatum Startdatum
In 2020 plaatste ze een bericht op Instagram waarin ze haar middelvinger opstak uit protest tegen de beslissingen van de Poolse regering, zoals gemeld door Vanity Fair Italia.
Oproep: Ze verklaarde dat de rechten waarvoor haar ouders hadden gestreden, waren “geschonden en met voeten getreden”.
Bredere positie: In 2022 nam ze het recht op abortus in Polen op in de lijst van gevaren die de grondrechten bedreigen,



Kasia Smutniak: «Ook het recht op abortus staat op het spel. En het is niet langer mogelijk om geen standpunt in te nemen.»

De afgelopen jaren, maanden en dagen heb ik met eigen ogen gezien hoe gemakkelijk het is om rechten te verliezen die ik tot voor kort als vanzelfsprekend beschouwde. Dit schreef Kasia Smutniak, 43 jaar, actrice van beroep, maar altijd bereid om op te komen voor zaken die zij belangrijk vindt, op Instagram. Dat deed ze ook bij ons, in 2021, toen ze op de cover van Vanity Fair Italia herhaalde: “Niemand raakt vrouwen aan”, waarmee ze het recht op abortus verdedigde, dat helaas vaak wordt ontzegd in Italië (ongeveer 70 procent van de gynaecologen is gewetensbezwaarde).

En nu, enkele dagen voor de verkiezingen, laat Kasia opnieuw van zich horen: "De vrijheid om te kiezen wie ik ben, hoe ik wil zijn, wat ik met mijn lichaam doe, de mogelijkheid om te dromen van een betere toekomst voor mijn kinderen... alles lijkt in gevaar. Kijk maar naar de feiten: het verlies van het recht op abortus vorig jaar in mijn land, Polen,



 
Als ik een euro had voor alle vrouwen die het recht hun ongeboren kinderen te vermoorden verdedigen was ik nu miljardair. Er bestaan geen conservatieve vrouwen, zij die beweren dat wel te zijn spelen toneel.

Mike
 
Niet dat vrouwen veel in de weg gelegd wordt momenteel: is er een demo tegen abortus: staat de tegendemonstratie al weer klaar

https://archive.is/Myf2m

Livia (10) snapt niet waarom vrouwen abortussen ondergaan. © Serge Ligtenberg
Mandy Meijer

Livia (10) loopt samen met haar moeder Janice het Malieveld op. Ondanks de kou, heeft ze haar handjes stevig om de stok geslagen van het bord dat ze omhoog tilt. Daarop staat: ’Dankjewel papa’. „Ik snap niet waarom mensen kiezen voor abortus”, zegt Livia. „Want je bent zelf toch ook geboren en blij dat je ouders niet voor abortus hebben gekozen.”


„De vaders zijn toch degenen die er vaak voor zorgen dat de moeder ervoor kiest om het kindje uit te dragen”, zegt een vrijwilliger van Schreeuw om Leven, die de borden uitdeelt. Maar ze hebben ook andere leuzen: ’for an abortion free society’ en ’mensenrechten beginnen in de baarmoeder’.

Verkiezingsuitslag​


Op de druilerige zaterdagochtend verzamelden zich zo’n 11.000 mensen op het Malieveld. Door de zee van zwarte paraplu’s springt een grote feloranje plu eruit. Hieronder schuilt de SGP-voorman Chris Stoffer. „Het is een hele belangrijke week waarin we opkomen voor veertigduizend leventjes die ieder jaar worden weggehaald uit de moederschoot”, zegt hij.
SGP-voorman Chris Stoffer op de Mars voor het Leven.

SGP-voorman Chris Stoffer op de Mars voor het Leven. © Serge Ligtenberg

De recente verkiezingsuitslag valt Stoffer zwaar. „De winst die D66 gehaald heeft, is geen stem voor het leven”, zegt hij. Toch houdt hij hoop omdat sommige conservatieve partijen ook groter zijn geworden. „Er zijn dingen in Nederland veranderd waarvan we dachten dat dat nooit zou gebeuren. Dus daardoor houd ik hoop.”

Praat mee: Mag de SGP meedoen aan de verkiezingen als ze vrouwen uitsluiten?


Partijleider Chris Stoffer van de SGP.

Terwijl er op het malieveld gezamenlijk wordt gebeden, verzamelt zich een eindje verderop een heel andere groep. Gekleed in groene poncho’s en gewapend met kartonnen borden, scanderen een paar honderd man ’My body, my choice’ en ’Baas in Eigen buik’. De Dolle Mina’s hebben dezelfde teksten ook op hun buik geschreven, zoals ze deden in de jaren 70.

Dolle Mina’s​


Lideweij Baart (19) is sinds dit jaar Dolle Mina en organiseerde het tegenprotest tegen de Mars voor het leven. „De pro-life bemoeit zich met ons leven en ons lichaam”, zegt ze. „Dus daar verzetten we ons tegen. Maar we staan hier ook vooral voor een vrije, toegankelijke, veilige abortuszorg waar geen taboe of stigma meer op zit.”
Dolle Mina’s Lideweij Baart en Laura Iqbal.

Dolle Mina’s Lideweij Baart en Laura Iqbal. © Serge Ligtenberg

Laura Iqbal (34) knikt instemmend. Ze is werkzaam bij Stichting AVA, die zich inzet voor betere reproductieve zorg in Nederland. „Ik snap het pro-life argument niet, want we hebben het over iets wat nog niet levensvatbaar is”, zegt zij. „Ze zeggen ervoor te staan dat we vrouwen beter opvangen in de maatschappij, maar tegelijkertijd gaan ze volledig voorbij aan de wensen van diezelfde vrouwen.”

Wanneer de tocht begint, verspreiden de pro-choice activisten zich over de oever van het kanaal. Het water zorgt ervoor dat de twee groepen demonstranten niet bij elkaar in de buurt kunnen komen. De politie ziet erop toe dat de stille tocht rustig kan verplaatsen.

Democratie​


Josje Boeven is een deelnemer van de niet-zo-stille-tocht. Ze vindt het niet erg dat de Dolle Mina’s er zijn. „We leven gelukkig in een vrij land. Dus net zo goed als wij hier mogen lopen, mogen zij daar staan. Dat hoort bij een goede democratie.”
Op de Mars voor het Leven kwamen zowel pro-life als Dolle Mina’s af.

Op de Mars voor het Leven kwamen zowel pro-life als Dolle Mina’s af. © Serge Ligtenberg
Wanneer ze de pro-choice demonstranten wat meer nadert, zegt ze: „Het is wel wat intimiderend, dat moet ik eerlijk zeggen.” Het is volgens haar een veel grotere groep tegendemonstranten dan vergeleken met andere jaren. „En ik snap ze wel, want ik ben ook baas over mijn eigen buik. Maar we moeten ook dealen met kinderen die geen stem hebben en die we niet het leven moeten ontnemen.” Al geeft ze daarna zelf een disclaimer: „Al heb ik makkelijk praten, omdat ik zelf niet in die situatie zit.”
 
Laatst bewerkt:
Op zich is er geen onderscheid tussen deze geinstitutionaliseerde moord (abortus) en de moord van de vrouw uit de video op haar pasgeboren baby die ze de adem heeft ontnomen en daarna in het park gedumpt en in brand gezet.

Dit gebeurde in 1997. Men heeft altijd DNA bewaard van de dode baby. En zoveel jaar na dato de moeder getraceerd: dit soort manieren van je baby vermoorden en dumpen gaat zeker tegenwoordig nooit meer zonder dat de moeder wordt getraceerd. Zover is men tegenwoordig met DNA: sommige fanatieke amateur-genealogen kunnen via informatie van commerciele services als Ancestry&me etc. een ''familiestamboom'' opbouwen en men komt na uitpluizen uit bij het slachtoffer of ook de verdachte. In deze zin kan ik het wel waarderen dat privacy niet meer bestaat. Het mes snijdt aan twee kanten.

 
Laatst bewerkt:
Beetje off topic wellicht en het is ook iets persoonlijks, maar even een vraag aan wie dit leest: tot welke leeftijd vinden jullie zwangerschap “verantwoord” 35? 40?
 
De kwaliteit van eicellen neemt geleidelijk af
vanaf ongeveer 30 jaar, maar de afname versnelt merkbaar na 35 jaar, en wordt significant sneller rond de leeftijd van 37-38 jaar, waarna de kans op zwangerschap en succesvolle bevruchting sterk afneemt door zowel minder aantal als mindere kwaliteit, met een toename van chromosomale afwijkingen en miskramen.



Dus idd ja, ik ben bijna 38 dus denk dat we het idee van een eventuele tweede maar moeten laten varen (en dat is ook goed, I count my blessing).
 

Vijftien klachten bij reclamewaakhond over anti-abortuskaart​

19 jan 2026, 20:03

Bij de Reclame Code Commissie (RCC) zijn tot dusver vijftien klachten binnengekomen over een verhullende anti-abortuskaart. De Boomerang-kaart, die gratis verkrijgbaar is in horecagelegenheden, is gericht op vrouwen die onbedoeld zwanger zijn. Maar het is niet meteen duidelijk dat de site erishulp.nl, waar de kaart naar verwijst, afkomstig is van de anti-abortusorganisatie Schreeuw om Leven.


De kern van de klachten is dat niet duidelijk is wie de afzender van de boodschap op de kaart is, aldus een woordvoerder van de reclamewaakhond. Zij meldt verder dat de klachten al in behandeling zijn genomen en de zitting waarschijnlijk op 5 februari plaatsvindt. De woordvoerder legt uit dat het in deze zaak om gelijkluidende klachten gaat en dat daarom een representatieve klacht formeel in behandeling wordt genomen en de andere klachten daaraan gekoppeld worden.

Schreeuw om Leven is niet de enige christelijke pro-lifeorganisatie. Een andere organisatie, Jezus Leeft, kwam afgelopen jaar in het nieuws omdat zij demonstreert bij een abortuskliniek in Utrecht. Nieuws van de Dag ging daar een kijkje nemen, zoals te zien is in de onderstaande reportage:


Demonstreren voor een abortuskliniek, moet dat kunnen?


Demonstreren voor een abortuskliniek, moet dat kunnen?​

'Triest als onzin'​

Eigenaar van reclamebureau Boomerang Remco Duinkerken wacht de uitspraak van de RCC af en beslist daarna over eventuele maatregelen. Volgens hem is ook bij zijn bedrijf een aantal meldingen binnengekomen over de kaart. Hij wist niet dat Schreeuw om Leven achter de site zat toen Boomerang besloot met het bedrijf samen te werken. Duinkerken verwijt het zijn reclamebureau niet dat de samenwerking is gestart, omdat de site erishulp.nl volgens hem, en organisaties als Fiom, op een neutrale site lijkt.

Schreeuw om Leven is het niet eens met de commotie. "Deze kritiek is zowel triest als onzin. Het is een hulpverleningscampagne. Daarnaast is het niet meer dan logisch dat een campagne uit een beperkt aantal woorden bestaat", schreef de anti-abortusorganisatie vorige week in een statement op haar website in reactie op een artikel van RTL Nieuws over de Boomerang-kaart.
 
Je gaat er nog in mee ook. Dit is bedoeld om vrouwen mee te blijven krijgen in de mythe van het verkwisten van hun vruchtbare jaren door te hoeren en te snoeren en een opleiding en carriere na te jagen. Punt. Einde discussie.

Mike
 
Je gaat er nog in mee ook. Dit is bedoeld om vrouwen mee te blijven krijgen in de mythe van het verkwisten van hun vruchtbare jaren door te hoeren en te snoeren en een opleiding en carriere na te jagen. Punt. Einde discussie.

Mike
Ik ga er juist niet in mee Mike. Ik geef aan dat het zeer waarschijnlijk beter is voor vrouwen om op jongere leeftijd kinderen te baren en juist niet eerst een carriere na te streven. Ik geef daarmee aan te twijfelen over de validiteit van het onderzoek.
 
Dan hebben we het over hetzelfde. Deze 'studie' is een leugen, propaganda bedoeld om te blijven geloven in een feministische leugen/valse belofte.

Mike
 
  • Leuk
Waarderingen: Surv
Ook al is het waar dat de gezondheid van moeder verbetert, wat jij zegt: en het kind dan?! Het eitje is een stuk ouder en dus al snel van mindere kwaliteit.
 
Ook al is het waar dat de gezondheid van moeder verbetert, wat jij zegt: en het kind dan?! Het eitje is een stuk ouder en dus al snel van mindere kwaliteit.
Wat bedoel je te zeggen ?
Waar staat dat de gezondheid van de moeder verbeterd en in welke omstandigheid ?
Begrijp gewoon niet wat je zegt.
 
“Het voorplantingssysteem van de oudere moeders veroudert waarschijnlijk minder snel, omdat zij op latere leeftijd nog zwanger worden”, vertelt auteur Thomas Perls. “Mogelijk takelen ook andere delen van het lichaam minder snel af.”

Is idd niet hetzelfde als dat de gezondheid verbetert excuses. Het veroudert wellicht minder snel. Maar daar heeft kind kwa eigen gezondheid zelf weinig aan, enkel dat ouder wellicht langer leeft.
 
  • Leuk
Waarderingen: Surv
Ik ben eigenlijk wel benieuwd naar de cijfers over de mentale gezondheid van kinderloze oudere vrouwen. Ze worden nl. allemaal knettergek.

Mike
 
  • Leuk
Waarderingen: Surv

Forum statistieken

Onderwerpen
4.657
Berichten
611.176
Leden
8.695
Nieuwste lid
FAGAgueda5
Word vaste donateur van dit forum
Terug
Bovenaan