VN

Israel will never recover from this.

A UN hearing descended into chaos after Israel’s ambassador Danny Danon demanded the resignation of senior UN official Pramila Patten over a report that BLACKLISTED Israel for conflict related sexual violence.

When UN official Vanessa Frazier responded that the findings were based on “VERIFIED EVIDENCE,”

Danon cut her off:

“YOU WILL BE QUIET NOW.”



Mike
 

Afrikaanse en Caribische leiders willen excuses van landen voor trans-Atlantische slavenhandel​

Afrikaanse en Caribische leiders hebben landen die profiteerden van de trans-Atlantische slavenhandel opgeroepen om formele excuses aan te bieden en herstelbetalingen te doen. Ze deden dat op een conferentie in Ghana.
De oproep is het gevolg van een VN-resolutie waarin de trans-Atlantische slavenhandel werd bestempeld als "de ernstigste misdaad tegen de menselijkheid".
De VN-resolutie werd in maart met 123 stemmen aangenomen. Alle Afrikaanse en Caribische landen stemden voor. De Verenigde Staten, Israël en Argentinië stemden tegen en Nederland en 51 andere lidstaten onthielden zich van stemming. De resolutie riep landen op om in gesprek te gaan over herstelbetalingen voor nazaten en tot slaaf gemaakten.

Van erkenning naar maatregelen​

In Accra, de hoofdstad van Ghana, het land dat het initiatief had genomen voor de resolutie, was de afgelopen dagen de Next Steps-conferentie. Die had tot doel om het debat te verschuiven van erkenning naar concrete maatregelen, waaronder stappen om compensatie op grond van het internationaal recht af te dwingen.

Trans-Atlantische slavenhandel​

De Trans-Atlantische slavenhandel was de handel in slaven vanaf de 16e eeuw uit Afrika naar Amerika door Europeanen. In een periode van ruim 300 jaar werden naar schatting 12 miljoen Afrikanen gevangengenomen en onder erbarmelijke omstandigheden naar Amerika vervoerd.

Veel tot slaaf gemaakten overleefden de overtocht niet. De Europeanen, zoals Nederland met de West-Indische Compagnie (WIC), verkochten Afrikanen en verdienden daar geld mee.

De tot slaaf gemaakten werden veelal op plantages tewerkgesteld, waar ze zeer zwaar lichamelijk werk moesten doen. Ze konden om het minste of geringste lijfstraffen krijgen. De grootschalige slavenhandel eindigde in de tweede helft van de 19e eeuw.
"Niemand in deze zaal kan persoonlijk verantwoordelijk worden gehouden voor de gruweldaden van de trans-Atlantische slavenhandel", zei de Ghanese president Mahama tegen de afgevaardigden uit ruim tachtig landen op de conferentie.
Onder meer de presidenten van Senegal, Namibië, Liberia, Sao Tomé en Principe waren aanwezig, net als ministers uit tientallen andere landen. "De geschiedenis vraagt ons niet om schuld te erven, maar wel verantwoordelijkheid", zei Mahama.
De gevolgen van de slavenhandel blijven volgens de Ghanese president "doordachte, gecoördineerde en duurzame internationale samenwerkingen" vereisen. Ook zei hij dat de slavernij nog steeds voelbaar is in Afrika, het Caribisch gebied en in de Afrikaanse diaspora.

Ontmenselijkt​

De oproep tot excuses is onderdeel van een negentienpuntenplan voor herstelbetalingen dat aan het eind van de conferentie werd goedgekeurd. Zo werd ook opgeroepen tot de oprichting van een wereldwijd herstelfonds en de teruggave van geroofde objecten.
Landen die profiteerden van de trans-Atlantische slavenhandel zouden "volwaardige, formele en onvoorwaardelijke excuses" moeten aanbieden "als een fundamentele stap op weg naar verzoening, het opbouwen van vertrouwen en herstelrecht". Welke landen excuses zouden moeten aanbieden, werd niet aangegeven.

Franse erkenning​

De Franse president Macron was online bij de conferentie aanwezig. Hij zei dat tot slaaf gemaakte mensen "uit hun thuisland werden weggerukt, gedeporteerd, ontmenselijkt en als handelswaar werden behandeld".
Ook stelde Macron dat herstelbetalingen niet moeten worden gezien "als een eindpunt of als een cheque die wordt uitgeschreven om het verhaal af te sluiten". Vorige maand werd in Frankrijk een bijna 350 jaar oude slavernijwet afgeschaft.
 
Zullen we het dan ook hebben over het feit dat deze landen vanwege christelijke normen en waarden zelf een eind hebben gemaakt aan de slavernij?

Mike
 




Children were not named in the UN report out of fear that Israel would bomb their families.

UN: "The hardest decision we had to make in completing this report was.. not to name the Palestinian children, whose deaths, injuries & suffering we describe.. we didn't name them because we feared the consequences for their families"



Mike
 
Israeli lawfare activist Hillel Neuer on UN Special Rapporteur Francesca Albanese:

"She is banned [from entering] the United States! She cannot use a bank card! She cannot use a debit card! She cannot receive a payment!"

"After she was sanctioned, we got her husband … he was demoted from his position at the World Bank for incitement to hate!"



Mike
 

Forum statistieken

Onderwerpen
4.698
Berichten
631.314
Leden
8.704
Nieuwste lid
BertNijmegen
Word vaste donateur van dit forum
Terug
Bovenaan