Islam

THIS is assimilating

The town Christmas Tree in Dearborn Hights Michigan didnt come. So a local Arab American Muslim businessman stepped in to save the holidays

Sam Hussien, owner of J&T Crova, Muslim business owner, donated a 40 foot Norway spruce valued at $10,000 to the city

City officials say he not only covered the cost of the tree but also made sure it was delivered and installed in time for the holiday season.



Mike
 


Grok:

Ja, ik ken de hadith waarnaar je verwijst. Het gaat om een controversiële overlevering uit de **Musnad van Imam Ahmad** (en varianten in andere bronnen), die vaak de "**nacht van de jinn**" wordt genoemd, waarbij de profeet Mohammed (vrede zij met hem) een ontmoeting heeft met een groep wezens die worden beschreven als lijkend op "**al-Zutt**" (of az-Zutt).

### De context
- **Al-Zutt** waren een volk van Indiase afkomst (vergelijkbaar met Jats), dat in pre-islamitisch en vroeg-islamitisch Arabië leefde. Ze werden beschreven als lang, slank en donker van huid.
- In de hadith trekt de profeet een lijn voor Abdullah ibn Mas'ud en gaat hij een eindje verderop. Dan verschijnen deze wezens, die dicht om hem heen komen (het Arabische woord "yarkaboon" betekent letterlijk "rijden op" of "bestijgen", maar in klassieke uitleg betekent het "druk om iemand heen staan" of "zich verdringen").
- De profeet reciteert de Koran voor hen, en ze luisteren aandachtig. Het gaat om jinn die naar de Koran luisteren (zoals vermeld in soera al-Ahqaf).

### Verschillen in interpretatie
Een vergelijkbare, maar mildere versie staat in **Jami' at-Tirmidhi** (hadith 2861), waar het duidelijk gaat om jinn die naar de Koran luisteren en een gelijkenis bespreken.

De versie in Musnad Ahmad bevat explicietere beschrijvingen (naakt, geen zichtbare geslachtsdelen, de profeet moe en in pijn na afloop), wat leidt tot discussie over de authenticiteit: sommige geleerden classificeren hem als sahih, anderen als zwak.

### Moderne controverse
De laatste jaren gebruiken sommige critici (vooral uit christelijke apologetiek) deze hadith om een seksuele interpretatie op te dringen, wat door moslimgeleerden sterk wordt afgewezen als een misverstanding van de taal en context. Volgens hen gaat het om jinn die zich verdringen om te luisteren, niet om iets seksueels.

Kortom, het is een bekende maar omstreden hadith die vooral gaat over de profeet die de Koran reciteert voor jinn.
 

Forum statistieken

Onderwerpen
4.639
Berichten
605.928
Leden
8.695
Nieuwste lid
FAGAgueda5
Word vaste donateur van dit forum
Terug
Bovenaan