Trump 2026

Nieuwe update. Voor wie de razendsnelle ontwikkelingen niet meer kan volgen, niet in de laatste plaats omdat feiten en fictie door elkaar heen lopen.

Zo is er de fictie dat de oorlog in Iran al zou zijn gewonnen door Amerika. Of de fictie dat Iran nu een nieuw regime heeft dat de VS veel gunstiger gezind is. Of de fictie dat het 10-puntenplan van Iran niet dezelfde 10 punten zijn die Trump met hen is overeengekomen. Of de fictie dat een wapenstilstand in Libanon geen onderdeel uitmaakt van het overeengekomen bestand. Dit komt allemaal voort uit het aftakelende brein van Trump, dat alsmaar meer soep dan vlees bevat.

Dit maakt serieuze onderhandelingen met Amerika een onmogelijkheid voor Iran. Eerst werden ze verraden door Steve Witkoff en Jared Kushner, waarna de Iraanse overheid aangaf alleen nog maar te willen onderhandelen met JD Vance. Nu is Vance door Trump buitengesloten van verdere onderhandelingen en stuurt Trump opnieuw Witkoff en Kushner om te praten met Iran.

Waarom mag JD Vance ineens niet meer meedoen? Allereerst omdat Vance behoort tot het redelijke kamp binnen de regering van Trump. Het laatste wat Trump wil is dat Vance een duurzame vrede met Iran weet te bewerkstelligen en daarmee een held wordt en Trump een schurk. Maar ik vermoed ook om een andere reden:

Trump is er van overtuigd dat de geheime militaire operatie om 400 kilo verrijkt uranium in Isfahan te bemachtigen is mislukt omdat iemand details van de operatie heeft gelekt naar de Iraniers. Dit zou maar zo JD Vance kunnen zijn geweest. Trump kan grondwettelijk zijn vice-president niet ontslaan, maar hij kan hem wel buitenspel zetten en dat is precies wat hij nu doet.

De roep om Trump uit zijn ambt te ontzetten middels een 25th Amendment-procedure wordt alsmaar luider. Uiteraard betreft dit een groeiend aantal Democraten, maar inmiddels zien we ook beweging aan de rechterkant. Marjorie Taylor Greene, Candace Owens en Tucker Carlson winden er geen doekjes om: Trump is gek geworden en moet het veld ruimen.

Interessant is dat Tucker zijn steun blijft uitspreken voor JD Vance. Sommige mensen vinden hem hypocriet, omdat zijn zoon voor Vance werkt. Maar ik denk dat Tucker op Vance probeert in te praten om het initiatief te nemen voor het 25th Amendment. Nu Trump zijn VP tot een symbolische figuur zonder zeggingskracht heeft gemaakt is de kans groter geworden dat Vance daadwerkelijk tot deze procedure zal overgaan.

Stel dat Vance daadwerkelijk een brief opstelt waarin hij aandringt om Trump af te zetten. Hij zal dan een meerderheid in het kabinet bereid moeten vinden om deze brief te ondertekenen. Dat zal nog niet makkelijk zijn, want Trump heeft de wind er goed onder bij zijn mensen. Een type als Pete Hegseth zal immuniteit voor rechtsvervolging voor het begaan van oorlogsmisdaden beloofd moeten worden. Vance zal achter de schermen toezeggingen moeten doen naar meerdere schurken.

Verwacht dus geen moraliteit van Vance als het hem lukt het stokje over te nemen. Maar we zijn inmiddels in een situatie beland waarin elke dag dat Trump regeert hij meer schade aanricht en op dit moment alles beter is dan Trump, slechter kan het nooit worden onder Vance.

Vance doet er verstandig aan om zich niet verkiesbaar te stellen voor 2028. Zijn kansen zijn al verkeken, de kiezer vergeeft hem niet dat hij met Trump heeft meegeheuld omtrent Iran en hem niet bijtijds heeft gestopt. Trump zit compleet in de val, een combimatie van chantage door Israel en persoonlijke hoogmoed en ijdelheid.

Vance moet snel beslissen, want de val van Trump is aanstaande en voor je het weet trekt hij zijn complete kabinet met zich mee, incl. Vance zelf. Ondertussen houdt de wereld zijn adem in.

Mike
 
Laatst bewerkt:
JD Vance heeft al 2 keer zijn naam veranderd en kreeg $$ van peter thiel.
Het maakt ook weinig uit wie de volgende is.
Zolang agenda 21, agenda 2030, agenda 2050 maar door blijft rollen.
 
Geen woord van gelogen. Het wordt ook niet veel beter onder Vance. Maar als de wereld vergaat halen we 2030 niet en dus de agenda ook niet.

Mike
 

Forum statistieken

Onderwerpen
4.673
Berichten
623.000
Leden
8.702
Nieuwste lid
devon corey
Word vaste donateur van dit forum
Terug
Bovenaan