Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Opmerking: This feature may not be available in some browsers.
Brekelmans biedt persoonlijk excuses aan voor bombardement Irak
Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) heeft in het Iraakse Hawija persoonlijk excuses aangeboden voor het bombardement op de stad in 2015. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag laten weten. Bij de luchtaanval op een bommenfabriek van terreurgroep IS kwamen destijds tientallen mensen om het leven.
"Namens de Nederlandse regering heb ik in Hawija persoonlijk excuses aangeboden dat er bij de luchtaanval in 2015 tijdens de oorlog tegen ISIS onbedoeld burgerslachtoffers zijn gevallen. Het bezoek van vandaag aan de plek waar zoveel leed heeft plaatsgevonden, heeft mij diep geraakt. Niet alleen als minister, maar ook als mens. Aan de families die dierbaren hebben verloren, betuig ik mijn diepste medeleven", aldus de minister.
https://www.hartvannederland.nl/pol...oonlijk-excuses-aanbieden-nabestaanden-hawija
Brekelmans kondigde vorig jaar mei aan af te zullen reizen naar Hawija om excuses aan te bieden. Dat was nadat het rapport van de commissie-Sorgdrager was verschenen. De commissie deed onderzoek naar de aanval met een Nederlandse F-16 en concludeerde dat Nederland bewust risico's heeft genomen bij de aanval op de stad. Volgens Defensie was de aanval wel rechtmatig.
Explosief materiaal
Het doelwit van de aanval was een werkplaats van de terreurgroep. Daar bleek veel meer explosief materiaal opgeslagen dan verwacht. Door de explosies werd een groot deel van de buurt rond de werkplaats verwoest. Hoeveel mensen er precies bij omkwamen is nog steeds niet duidelijk. Een dag na de aanval werd al over zeker zeventig doden gesproken. De Tweede Kamer hoorde pas jaren later over de aanval.
Defensie heeft 14 miljoen euro uitgetrokken voor compensatie van de stad. Gedupeerden van de aanval hebben een zaak aangespannen tegen de Nederlandse Staat. De aanval was onrechtmatig, menen zij. De zaak loopt nog.
Straks vast ook de overwaarde van eigen huis. Dan kan ik m'n boeltje wel pakken...Beleggers in aandelen, obligaties of cryptovaluta krijgen te maken met een ‘vermogensaanwasbelasting’, waardoor ze ieder jaar belasting moeten betalen over het behaalde rendement, ook wanneer ze hun beleggingen nog niet hebben laten uitbetalen.
Straks vast ook de overwaarde van eigen huis. Dan kan ik m'n boeltje wel pakken...
Is me niet ontgaan maar omdat ze er geheimzinnig over zijn: geen idee wat er speelt.Is het jullie ontgaan dat er zeven PVV’ers uit de Tweede Kamerfractie van de PVV zijn gegaan, waaronder Gidi Mossad?
Ik heb er hier nog niks over gelezen.
Las het vanmorgen vroeg wel op NU.nl maar het leek me niet de moeite waard om te plaatsen.Is het jullie ontgaan dat er zeven PVV’ers uit de Tweede Kamerfractie van de PVV zijn gegaan, waaronder Gidi Mossad?
Ik heb er hier nog niks over gelezen.