Groenland

Colloquial

Well-known member
Groenland krijgt nu een eigen topic.

Ik ben er nog niet uit waarom Trump zegt Groenland te willen inlijven.

Er gaan stemmen op dat dit is omdat Trump de Chinese invloed in het noordpool gebied wil tegengaan en grondstoffen wil bemachtigen.

Als dit het geval is betekent het dat China en Amerika in de toekomst rivalen zullen blijven.
 
Elitist billionaires Bill Gates, Peter Thiel, Sam Altman, and Jeff Bezos are targeting Greenland for a radical experiment, a so called freedom city modeled as a network state.

The proposal envisions carving out small corporate run territories, described by critics as a form of tech Zionism.

At the center of the plan is AI driven extraction of rare earth minerals critical to modern electronics, laying the groundwork for a new tech dominated frontier.
 
In 1979 verleende Denemarken zelfbestuur aan Groenland en in 2008 koos Groenland ervoor dat meer macht van de Deense regering aan de lokale Groenlandse regering werd overgedragen. De wet werd het jaar daarop van kracht, met de Deense regering verantwoordelijk voor buitenlandse zaken, beveiliging (defensie, politie en justitie), het financieel beleid en het toekennen van een subsidie van 3,4 miljard Deense kronen (€456.817.327), of ongeveer € 7900 per Groenlander per jaar.


Groenland gaat door als 's werelds grootste eiland. Met een bevolking van 56.669 inwoners (2025) is het het dunstbevolkte afhankelijke gebied of land van de wereld, met een bevolkingsdichtheid van 0,03/km². De grote meerderheid van de bevolking zijn Groenlandse Inuit.
Aldus Wikipedia. Nog even wat oude cultuur uitroeien. Het is mij duidelijk geworden dat oude culturen vaak uitgeroeid worden. Zou het de wijsheid, de zelfredzaamheid, de eigenheid zijn als doorn in het oog van machthebbers?
 

Forum statistieken

Onderwerpen
4.657
Berichten
610.887
Leden
8.695
Nieuwste lid
FAGAgueda5
Word vaste donateur van dit forum
Terug
Bovenaan