Forum › Forums › Vragen over voeding en gezondheid › Essentiële olie
Tags: Essentiële oliën
- Dit onderwerp bevat 213 reacties, 22 deelnemers, en is laatst bijgewerkt op 1 maand geleden door Marijan.
-
AuteurBerichten
-
juli 20, 2017 om 3:11 pm #179568MarijanBijdrager
ik ben me de laatste tijd meer aan het verdiepen in etherische olie.
Op het moment in het bijzonder de olie van Young Living. Via mijn Versvoer leverancier voor hondenvoer kwam ik hier op uit. De eigenaresse heeft zeer goede ervaringen met deze oliën.
Vanochtend heb ik een vermoedelijke dazenbeet (het prikte heel erg en vreselijk irritant-niet vergelijkbaar met een muggenpik) en heb het eigenlijk binnen zo’n paar minuten weg weten te toveren met lavendelolie.
Bij wratten wordt veel Frankinsence en Oregano olie gebruikt bv.
En veel meer, super interessant en heel fijn om mee te werken.
Je moet je er wel in verdiepen, kan niet zomaar een olietje gebruiken zonder kennis, hoeveel en bij wie (volwassen mens, kind, baby, huisdieren – zelfs bij vissen goede resultaten)juli 20, 2017 om 3:15 pm #179570MarijanBijdrageripv cannabisolie schijn je Copaiba etherische olie te kunnen gebruiken, WORDT GEZEGD (MEN, niet door mij) dat het dezelfde stoffen bevat, voor gelijke klachten helpt en het veel geconcentreerder is.
Ik denk voor velen hier dat er winst te behalen is met EO (eth.olie) er zijn heel veel mogelijkheden.
Enne… het ruikt zoooo lekker :>)juli 20, 2017 om 3:38 pm #179572AnoniemInactiefOh Marjan,
Je brengt mij weer op een idee voor slaap probleem. Ga weer even aan de slag met lavendel olie erbij in de avond!
Ik heb young living. Ook via mijn vers vlees leverancier. Hebben we dezelfde toevallig?Wel uit kijken met dieren. Ik zeg het er maar even bij. Er zijn veel dieren met luchtweg problemen die geurtjes van wat dan ook absoluut niet kunnen handelen
juli 20, 2017 om 4:38 pm #179578MarijanBijdragermijn vleesleverancier voor de hond is Versvoer.nl, ik woon er dichtbij.
Ik weet dat je met dieren moet verdunnen en voorzichtig zijn. Ook met baby’s trouwens.
En katten missen een enzym waardoor ze absoluut niet tegen teatree kunnen en alle citrus oliën niet.
Dus zorgen dat ze de ruimte kunnen verlaten en kunnen kiezen waar ze willen zijn.En voor slapen, als dat niet lukt met lavendel, zijn er nog meer mogelijkheden met de EO.
Eigenaresse Versvlees.nl wordt juist hyper van lavendel. Is wel een uitzondering denk ik.juli 20, 2017 om 4:56 pm #179584AnoniemInactiefDat ben ik wel met je eens. Alleen het reukvermogen van dieren is sterker als van ins. Ik had altijd een verdamper maar zelfs in andere ruimte rook je het ook. Door het hele huis. Die van young living is namelijk heel sterk. Ik doe het voorlopig niet verdampen vanwege longontsteking bij mijn kat.
Ik haal mijn spullen altijd bij prooidier.juli 20, 2017 om 7:35 pm #179609AnoniemInactiefLeuke topic Marijan.Ik gebruik ook veel EO. Nu de oregano olie in. Kokosolie voor jeukende uitslag, helpt als een speer tegen de jeuk.
Maat inderdaad wel oppassen en goed uitzoeken wat en waarvoor je EO gebruikt.juli 22, 2017 om 11:18 am #179689MarijanBijdragernet ontdek ik dat er ook “oliegroepen” zijn op Facebook speciaal voor mensen met HSP, ADHD, Autisme, depressie enz.enz.
Lees net dat een dame in 3 weken tijd van de Paroxetine af kwam met behulp van diverse oliën. 1,5 jaar is ze nu verder en geen behoefte meer aan de medicatie Paroxetine.
Ook een andere dame die jaren lang ADHD en depressie medicatie heeft gebruikt, heeft afgebouwd vanwege allerlei bijwerkingen en deed dat ook met EO. Ze heeft een heel ander leven (beter leven) gekregen door de oliën.
Kinderen die bv. angsten hebben en daardoor dingen uit de weg gaan en met behulp van olie wel uitdagingen aangaan.
Honden die niet meer angstig zijn voor vuurwerk of andere klappen.
Echt heel bijzonder allemaal.juli 27, 2017 om 1:22 pm #180154olieloverBijdragerNeem eens een kijkje op: http://www.myyoungliving.nl Lenee & Rik hebben mij perfect begeleid bij mijn kennis making met de etherische olie van Young Living.
Ik was erg sceptisch maar achteraf ben ik er super blij mee!
augustus 2, 2017 om 12:10 am #180578MarijanBijdragerhoi olielover, ik ben al bekend met deze olie, bedankt voor de link.
augustus 2, 2017 om 12:12 am #180579MarijanBijdragerdit artikel kwam ik tegen en wil dit graag delen met het oog op eth. olie en ADHD enz.
Bron is van Dr. Terry Friedman. En in bijgaande link ga je naar het oorspronkelijke onderzoeksrapport.
Natuurlijke behandeling ADHD/ADD
In 2001 is er in een studie uitgevoerd door Dr. Terry Friedman, gevonden dat vetiver olie effectief is bij de behandeling van kinderen met ADHD. De case studie werd uitgevoerd voor twee jaar (1999-2001), en het betrokken 40 kinderen tussen 6 en 12 jaar oud. Twintig van de kinderen waren niet gediagnosticeerd met ADHD — ze dienden als de controlegroep — en 20 kinderen werden gediagnosticeerd.De essentiële oliën die werden gebruikt in de studie waren Brain Power (een mix van wierook, sandelhout, melissa, cederhouten, blue cipres, lavendel en helichrysum etherische oliën), lavendel, vetiver en cederwood. De etherische oliën zijn getest voor een periode van 30 dagen per olie; de kinderen gebruikt een inademing apparaat ’s nachts en snoven de etherische olie ongeveer drie keer dag wanneer zij waren gevoel “verspreid.”
De uiteindelijke resultaten waren uiterst veelbelovend —
Lavendelolie: de voordelen waren duidelijk, het verbeterde de prestaties met 53% Cederwood: verbeterede de prestaties met 83%
Vetiver: verbeterde de prestaties met 100%!!De studie vond dat de ontspannende en kalmerende eigenschappen van vetiver olie de kinderen hielp tegen bestrijding van hun ADHD en ADD symptomen zoals, concentratie problelem, druk gedrag, gemakkelijk worden afgeleid, moeite met organiseren, ongeduldig zijn.
Het onderzoek dat wordt gedaan om vetiver olie en andere essentiële oliën te suppoorten als een effectieve natuurlijke remedie voor ADHD is een spannend en broodnodig vooruitzicht.files.meetup.com
augustus 2, 2017 om 7:26 am #180580augustus 2, 2017 om 10:25 pm #180671MarijanBijdragerhoi Nelleke, ik ben me inderdaad ook in andere merken aan het verdiepen en het Zwitserse Farfalla schijnt net zo goed, zo niet beter te zijn als Young Living of do Terra en veel goedkoper (niet altijd)
dank voor je link.augustus 5, 2017 om 12:32 pm #180821NellekeBijdragerGraag gedaan Marijan!
augustus 5, 2017 om 12:50 pm #180824fatsnotbadSleutelbeheerderKijk maar uit dat er geen fipronil in zit! 😉
Mike
augustus 5, 2017 om 4:40 pm #180853MarijanBijdragerha ha ha Mike,
ik denk als je de juiste olie weet te gebruiken dat het wel zou kunnen werken tegen de bloedluis. Nog geen ervaring mee hier. Bij mij zitten er ook bloedluis in de nesthokken o.a.
Ik veeg ze elke dag als ik de eieren uithaal, “stuk” met een blokje hout.
Verder probeer ik de kippen zo gezond mogelijk te voeren waardoor ze sterk blijven en geen last hebben van de luizen waardoor ze bezwijken.
Dit jaar gaat het erg goed tot nog toe en ik vermoed mede door de fijne watervitalizer van Henk Pannenkoek. -
AuteurBerichten
- Je moet ingelogd zijn om een reactie op dit onderwerp te kunnen geven.